Motorový čln na Neusiedlersee

Kam k vode okolo Brna (a trochu ďalej)

[Total: 0   Average: 0/5]

M. ma pirátom určite nevolá len kvôli mojej večne pokazenej nohe a s tým suvisiacemu občasnému krívaniu. Obaja sme tak trochu vodní ľudia. Ja teda asi viacej: na každú dovolenku trepem plutvy a okuliare a zvyčajne som jediný dospelý človek loviaci v mori… kadečo.

Minulý rok sme prvý krát odkedy sme v Brne objavili čaro vodných nádrží, a k tým našim snobským cestám po Európskych rezortoch to bola veľmi ukľudňujúca zmena. Minulý rok sme navštívili tri priehrady/jazerá/nádrže a dúfam, že tento rok objavíme nejaké ďalšie. Takže možno z tohto vznikne neskôr seriál.

Letovická vodná nádrž

DSC_0620.JPG

 Letovice sú 40 minút od Brna a okrem z blízka nie veľmi vábneho zámku na kopci nad mestom je kúsok aj pekná priehrada.

Okolo sme šli viackrát, ale prvý krát sme sa vlastne šli nadivoko kúpať odkedy sme v Česku až posledné leto. A Letovice boli tuším našou prvou zastávkou.

Odporúčam toto miestočko: https://goo.gl/OYPYkN

Je to síce pri ceste, ale áut tadiaľto až tak veľmi nejazdí a hlavne je breh a lúka oddelená od cesty dostatočne širokým pásom stromov a kríkov. Voda v Letoviciach je inak v lete veľmi príjemná a pomerne čistá a celé miesto je kľudné, takže ideálne na pokojný víkend bez množstva ľudí, plachetníc a iných vodných prostriedkov.

Vranovská priehrada

DSC_0628.JPG DSC_0626.JPG

Naopak na Vranovskej priehrade je dosť čulo, teda pokiaľ si vyberiete hlavnú pláž pri/v kempe. Pričom teda ak sa chcete vykvasiť na pláži v kempe, vyjde vás to na asi 60 korún, s tým, že ste mimo lodiek, plachetníc a spol a máte k dispozícii záchody, sprchy a stánky s občerstvením.

Neusiedler See

IMG_1325.jpg

Neusiedler See alebo po tiež po našom Neziderské jazero musí byť splneným snom neplavcov a (bohužiaľ) tiež mamičiek s deťmi, pretože najhlbšie miesto má okolo dvoch metrov. Vždy upravených pláží je tam neúrekom, stačí sa len zastaviť a vybrať. Väčšinou sú pieskové alebo štrkové, vstup do vody je veľmi pozvolný a často sa vlastne viac než po pás ani nenamočíte, lebo sa vám tak ďaleko od brehu ani nebude chciet kráčať.

Ja viem, táto vodná plocha nie je zrovna “okolo Brna”, no i tak dvojhodinovú cestu z Brna na Neusiedler See určite stojí za to absolvovať – v lete to tu žije a ak sa vám zunuje kúpanie, je na výber z obrovského množstva iných aktivít, od minigolfu, plážových športov až po požičanie člna.

Pošli ďalej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *