Predĺžený víkend v Grécku – s akým rozpočtom treba rátať?

Cestovanie do Grécka v zime môže byť pre mnohých skvelou alternatívou a má svoje výhody:

Menej turistov

V zimných mesiacoch je v Grécku výrazne menej turistov, čo znamená, že môžete zažiť autentickejšiu atmosféru a preskúmať miesta bez davov ľudí. Pamiatky, pláže a reštaurácie budú oveľa pokojnejšie a príjemnejšie.

Nižšie ceny

Mnohé ubytovacie zariadenia, reštaurácie a atrakcie ponúkajú zimné zľavy a špeciálne ponuky, aby prilákali návštevníkov v menej frekventovaných mesiacoch. To znamená, že môžete zažiť luxusné dovolenky v Grécku za oveľa nižšie náklady. To isté platí aj na ceny za prenájom auta. 

Miernejšie počasie

Aj keď niektoré oblasti Grécka môžu byť v zime chladnejšie, väčšina krajiny má stále relatívne mierne počasie. Teploty sú dostatočne príjemné na prechádzky, objavovanie prírody a dokonca aj kúpanie sa v niektorých častiach Grécka, ako je napríklad južné pobrežie.

Pokoj a relax

Ak hľadáte pokoj a oddych od každodenného zhonu, zimné mesiace sú ideálnym časom na víkend v Grécku. Môžete si užiť tiché pláže, prechádzky po prírode a romantické večery s kvalitnou gréckou kuchyňou bez toho, aby ste obávali preplnených miest.

Celkovo vzaté, cestovanie do letných destinácií v zime, môže ponúknuť jedinečné a nezabudnuteľné zážitky pre tých, ktorí hľadajú alternatívu k letnej dovolenke a chcú objavovať krásy danej krajiny v pokojnejšom období.

Koľko nás stál predĺžený víkend v Grécku na 3 noci pre 2 osoby? 

Spiatočná letenka z Bratislavy 

87.20 € (pre dve osoby)

Ubytovanie pre dve osoby

Meteora 1 noc s raňajkami – Kalabaka – Toti Boutique Rooms

46,21 € (12€ za mňa zaplatil Booking)

Thessalonikki 2 noci s raňakami – Le Palace Hotel

186,06 € 

Požičanie auta na 2 dni

Chalkidiki cars s plným poistením

48 €

Tankovanie 

63 €

Platenie mýta na dialnici

Rýchlejšia cesta – 4,10 €

Dlhšia cesta pri mori – 8,50 €

Lístok na autobus z, a na letisko 

4 lístky spolu – 7,20 €

Vstupné do kláštora v Meteore

4 lístky spolu (2 kláštory) – 12 €

Požičanie bicyklov v Thessaloniki – BikeIT

2 × na 2 hodiny -12 €

Celkové náklady pre dve osoby na tri noci: 473,97 €

Pre porovnanie, toľko priemerne stojí pobyt vo Vysokých Tatrách na 3 noci pre 2 osoby s raňajkami (bez lanoviek a podobne).

Táto cena nezahŕňa stravu, no na naše prekvapenie sme minuli veľmi málo. Raňajky sme mali na ubytovaní, a počas dňa sme si kúpili niečo malé v pekárničke, potravinách, alebo si dali gyros. Večeru sme si vychutnali v reštaurácii, kde sme nechali maximálne 32 €. Presne toľko nás vyšla naša najdrahšia večera – 2xgrilovaný kalamár, šalát, pita chlieb, voda. Ešte sme dostali aj dezert v podobe ich nechutne presladeného šťavnatého koláčika, ktorý sme už ani nezvládali zjesť. Nakoľko sme nič neplánovali, víkend v Grécku nás veľmi milo prekvapil.

Viac z našich ciest po Grécku nájdete na tomto odkaze.

Pošli ďalej

Leave a Reply

Your email address will not be published.