Schlosshof

Schloss Hof

[Total: 0   Average: 0/5]

Toľko sme stále míňali tabule na tento obrovský zámok, až sme sa tam nakoniec vo Februári vybrali.

Z Brna je to na skok, akurát teda cez Moravu nie je položený nikde po ceste žiaden vhodný most, takže najkratšia cesta vedie okľukou cez Bratislavu a Hainburg. Čo nakoniec nie je až taký problém, pretože obe miesta sa tým pádom nominujú na ďalšie zastávky.

Hainburg mám zafixovaný ako “to mesto kde som bola so školou ako malá” a tiež si vždy spomeniem na nočné prechody hradnou bránou na ceste do Chorvátska. Tentokrát, pre zmenu, som vystúpila z auta aby som si prezrela mestečko za denného svetla.
Ani sa nečudujem slovákom, ktorí sem chcú ísť bývať – na skok z Bratislavy, rodnú reč počuť všade, no cítiť Rakúsko. Všade čisto a starý hrad a hradby len pridávajú na atraktívnosti. A to som ešte nespomenula Dunaj, krásne upravené brehy a kilometre cyklociest. Možno by som sa nakoniec nechala prehovoriť na to Rakúsko aj ja.

IMG_5140.jpg

Za Hainburgom sa trochu rozpadli zástupy áut a my sme smerovali ďalej do osady Schloss Hof. Obrovské parkovisko, ktoré vpodstate obkolesuje toto osídlenie je predzvesťou fakt veľkého miesta. Našťastie, mimo sezóny tu bolo mŕtvo a zaparkovali sme hneď pred zámkom.

IMG_5142.jpg

Hoci je možné najať si sprievodcu alebo využiť špeciálne ponuky pre deti, najviac ľudí si asi vyberie prejdenie zámku osamote. Jednotlivé miestnosti sú prázdne tak akurát, aby sa v nich mohli pohybovať ľudia individuálne, za to je ich ale nespočetne veľa hoci okruh nie je nejak obzvlášť dlhý.

IMG_5153.jpg

 Záhrady sú fakt masívne. A sú v nich hospodárske budovy, kvetiny a bylinky, kozy, ovce, ťavy a veľa historických zvierat, napríklad špeciálne biele somáriky alebo rôzne iné kopytníky.

Neviem povedať, ktoré ročné obdobie je najlepšie na návštevu. My sme boli vo februári a to obrovské parkovisko vyzeralo fakt desivo. Na druhú stranu, cez sezónu sú zrejme pootvárané malé “workshopy” v hospodárskych budovách a možno i nejaké menšie trhy, takže to tu je určite živšie.

Pošli ďalej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *