Trabantem až na konec světa

Výstava Trabantem kolem světa

[Total: 0   Average: 0/5]

Na výstavy veľmi často nechodím, ale sestra sleduje dianie okolo trabantiej posádky a v Brne práve prebiehala výstava z ich ciest, tak ma prehovorila, aby som šla.

Popravde som veľa neočakávala – čo už sa len dá tak maximálne okrem fotiek vystavovať? Som rada, že výstava vyvrátila akékoľvek moje pochybnosti.

V kultúrnom centre Semilasso, kde výstava do 18.9.2016 prebieha, som bola prvý krát a prekvapilo ma aké veľké priestory sa dnu skrývajú. Celá výstava sa rozprestiera na dva a pol poschodiach a okrem očakávaných fotografií dokumentuje zážitky dobrodruhov prostredníctvom autentických artefaktov z ciest, inštalácií a interaktívnych zastavení. Samozrejme nemôžu chýbať legendárne trabanty a motorky, ktoré sa expedícií zúčastnili.

IMG_0055.JPG

Súčasťou výstavy je aj kino, kde si za pár minút môžete pozrieť prierez z ciest a oboznámiť sa tak s pozadím celej výstavy, ak ste sa tu náhodou ocitli bez hocijakého kontextu. Vyskúšať si tiež môžete rôzne situácie v ktorých sa členovia expedícií ocitli na svojich cestách – či už je to prekonávanie lanového mostu alebo nocovanie pod šírim nebom uprostred ničoho.

IMG_0054.JPG IMG_0063.JPG

Jediné, čo by mohli organizátori nabudúce upresniť je spôsob zaobstarávania vstupeniek. Nikde totižto nebolo špecifikované či sa dajú vstupenky kúpiť na mieste v čase navštívenia výstavy (dajú); všetky stránky odkazovali na predpredaje na rôznych fyzických miestach po Brne a online nákup cez ticketportal koniec koncov tiež musí vyústiť v návšteve niektorej pobočky v Brne.

IMG_0053.JPG

Inak musím povedať, že výstava sa mi veľmi páčila a odporučila by som ju každému bez ohľadu na to, či preferuje hotelové rezorty alebo prejazd divočinou. Prehliadka vás zaručene nakopne, aby ste začali plánovať najbližšiu dovolenku.

Pošli ďalej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *