Tulipany, Keukenhof

Kam na Veľkú Noc?

Veľká Noc je jedným z tých sviatkov, ktoré – a povedzme si to úprimne – máme najradšej kvôli víkednu, ktorý je predĺžený hneď o dva dni, piatok a pondelok. Štyri dni voľna by bola škoda nevyužiť na cesty a presedieť ho doma, či už ste zamestnaní alebo nie. V nasledujúcom článku vám prinášame prierez miestami, na ktoré sme počas predchádzajúcich dní Veľkej Noci vycestovali my a ktoré vám môžu slúžiť ako inšpirácia kam sa vydať bez siahodlhej prípravy a plánovania. Viac detajlov vždy nájdete v podrobnom článku nalinkovanom pod nadpismi.

Istria, ChorvátskoJar na chorvátskej Istrii

Keď do Chorvátska, tak na Istriu!
Chorvátsky poloostrov Istria je obľúbený nielen preto, že poskytuje jeden z nám najmenej vzdialených prístupov k moru. Istria je plná pamiatok, pozostatkov po rímskom impériu, no i prírodných zaujímavostí. Na jar, keď more už nie je ani príliš studené, ale pre bežného človeka asi ani dostatočne teplé je to teda najmä destinácia pre dobrodruhou a nadšencov histórie. A kto vie, možno sa aj okúpete.

Lugano, korzo pri jazereRoadtrip naprieč najkrajšími miestami Talianska, Rakúska a Švajčiarska

Ako vidieť za 5 dní polovicu Európy
Ak ste plánovali tak intenzívne, až ste preplánovali a ani na poslednú chvíľu stále nie ste rozhodnutí, kam sa vydať, starý dobrý roadtrip poľahky zbúchate deň pred odchodom. A aj ten najnerozhodnejší človek zaiste ocení kombináciu jarných rozkvitajúcich alpských lúk, posledného snehu na ľadovcoch a príjemnú atmosféru talianskych prímorských mestečiek intenzívne pripomínajúcich letnú sezónu, no bez návalu turistov.

Záhrady v KeukenhofeRozkvitnuté záhrady v Keukenhofe

Kam v okolí Amsterdamu?
Nemusíte byť ani romantická duša, aby vás odrovnalo pár tulipánov. Teda pár miliónov. Pretože presne to sa stane, ak navštívite holandské záhrady v Keukenhofe. A Veľká noc, a s ňou začiatok jari je presne ten ideálny čas, kedy sú kvitnúce polia a kvetinové skulptúry Keukenhofu vo svojej vrcholnej forme. Do Amsterdamu i ďalších holandských miest lieta kopec nízkonákladoviek, takže jedinečný kvetinový zážitok, ktorý sa počas roku už opakovať nebude môžete poľahky spojiť i s návštevou ďalších lokalít.

Pyramídy v GízeVíkend v Káhire

Káhira – víkendová ochutnávka exotiky
A na záver jedna zastávka na inom kontinente. Ak sa vám máli exotika, Káhiru odporúčam ako miesto, kde ste do troch hodín, najkrajšie miesta v pohode zvládnete v rámci štvordňového víkendu a intenzívnych spomienok na exotiku si i po tak krátkom čase odnesiete viac než dosť. Ako bonus sú teploty v tomto období tak akurát a nijak zásadne sa nevyšvihujú nad tridsiatku.

Pošli ďalej

Leave a Reply

Your email address will not be published.