Príprava na cestu

Čo všetko sa Vám môže pokaziť pred odletom?

O dva dni odlietame a ja som stále čakala na vhodnú chvíľu, kedy napísať tento príspevok.
Nastala práve teraz, pretože som maximálne naštartovaná, až sa mi trasú ruky, pretože niekde v hĺbke som vedela, že to presne takto dopadne. A možno to tak dopadlo, práve preto, že som to nahlas vyslovila. Pravdepodobne toto postnem, až keď budeme na mieste, lebo pri našom šťastí… Ale pekne poporiadku.
Ja som taký ten typ človeka, ktorý ani nemusí mať peniaze, a už vie, kde by ich minul. Pred rokom mi stačila pracovná zmluva a už som vedela, kam poputuje výplata. Zaslúžene. Pre tých, ktorí vedia, za všetko môže Duško z Eska / kadetade.com /. To on mi povedal o Srí Lanke a cenovo dostupných letenkách v januári. A tak som sa toho držala. Potrebujem mať motiváciu na čo sa tešiť, ako som sa minulý rok tešila na Rím, Maltu, Barcelonu … teraz sa teším na Srí Lanku. Vlastne ani neteším. Lebo keď sa budem tešiť tak sa to celé … no veď viete.
Najradšej by som si jeden deň kúpila letenku a na druhý deň letela. V tomto prípade by som nemala dlhodobú motiváciu na čo sa tešiť /dokiaľ nie je letenka nič nie je isté, či? / a ak chcete ísť aj s ľuďmi, čo potrebujú vybaviť dovolenku tak to nie je také jednoduché.

Problém č. 1: Oni by aj všetci chceli ísť, len keď vypýtaš peniaze tak to už je o inom

Chceme požičať auto = nech sme teda aspoň 4 nech sa zaplatí auto, a bude väčšia sranda. Ja + frajer + moja kamarátka, tá v tom mala jasno už rok, keď som jej raz medzi rečou spomenula moje vtedy ešte nereálne plány. „Daj vedieť, kúpime letenky, ideme.“ V jej prípade to tak aj bolo a teším sa z toho. Takže zohnať štvrtého – narýchlo – lebo zrazu som mala potrebu v októbri kupovať letenky, lebo boli lacné a už nikdy nebudú.
Po vypracovaní itineráru, vhodných argumentoch, a sľubovaných nezabudnuteľných zážitkoch sme nakoniec spracovali nášho kamaráta a vyše mesiaca sa tešili.

Problém č. 2: Ono to s tými dovolenkami nie je také jednoduché

Kamarát prišiel na sviatky domov s negatívnou správou, že zrejme mu manažér nedá dovolenku, nakoľko má dovolenku cez Vianoce. /Veď áno, lebo robíš v zahraničí otroka, tak prečo by si si mal nebodaj užívať viac dovolenky ako tvoji kolegovia, nebodaj nadriadení, to nevadí, že ti to už sľúbili a ty si si kúpil nie práve lacnú letenku, ktorú nebude tak ľahké stornovať/.

Problém č.  3: To, že máš letenku neznamená, že termín tvojej dovolenky je napevno.

Čo môže byť lepšie, ako keď vám dva dni pred Vianocami /nie že by mňa Vianoce nejako brali, ale toto bol čistý telefonát od Grinča/ zavolá ženská zo spoločnosti, od ktorej sme kúpili letenky, že vaše lety sú zrušené a budete musieť prebookovať letenky. /Prišlo mi to ako scéna z amerického filmu, kde sa dozviete hrôzostrašnú správu a všetko sa vám stráca pred očami, a vy nechcete ďalej počúvať čo vám hovorí/. Osoba na druhej strane mala snahu mi niečo vyprávať, no ja som ju zrušila nech mi to pošle do mailu – bola som práve na ulici a jednak som ju zreteľne nepočula, a vôbec – nechcelo sa mi to v danej chvíli riešiť.
Prepravca nám poskytol nové možnosti letu – a my sme museli náš výlet o dva dni skrátiť. Pre kamaráta, to bola celkom výhoda, lebo náhradné letenky odmietol, a teraz čakáme, kedy a koľko peňazí mu vrátia.

Problém č. 4: Myslíte, že keď už sme zohnali nového spolucestujúceho, už sa nič nestane?

Tak a máme nového spolucestujúceho. Má kurz prežitia, prvej pomoci … len škoda, že spadol a má fraktúru ruky JVtipné na tom je to, že v pozadí nie je žiadny vtipný príbeh zo snowboardovačky alebo čo, on len tak padol.

Problém č. 5: Záplavy, zosuvy pôdy a bohvie čo ešte

Nepozerám správy. Odkedy ich nepozerám, nerozčuľujem sa nad zbytočnosťami /najmä nad tým, že je to stále o tom istom/. A tak sa informácie o zosuvoch pôdy, záplavách a neustálych dažďoch na Srí Lanke dostali ku mne od mojich spolucestujúcich. Panikaaaaaa čo budeme robiiiiiiť ?!? S chladnou hlavou som kamarátke odpovedala, že samozrejme, keď tam bolo doteraz teplo a potom do tej vyprahnutej zeme začne husto liať niekoľko dní, že to takto dopadne. A stále pršalo, a stále sa zosúvalo, a evakuovali čoraz viac ľudí. A stále panika /ktorú veľa krát vyvolajú aj milujúci rodičia, pretože sa chceme vydať na smrť prinášajúcu výpravu – v tomto prípade nehovorím o tých mojich/. A tak mi to po pár dňoch nedalo, a napísala som sústrastnú správu ženskej zo Srí Lanky, s ktorou som si celý čas písala ohľadom prenájmu auta a tá len potvrdila, že do nášho príchodu bude všetko v poriadku a keby nás to má nejako ovplyvniť, už by nám dala vedieť.

Problém č. 6: To naše milované školstvo

Tento bod by som nerada rozoberala do hĺbky, nakoľko to väčšina z nás pozná. Skúškové obdobie, všetci ho chceme čo najskôr skončiť a mať čo najdlhšie voľno. A potom sa nájde niekto, kto ti z nejakého maximálne logického dôvodu nechce dať absolvoval z predmetu, z ktorého sa skúška ani nerobí / a v tom najhoršom prípade to znamená, že vďaka dotyčnej skúške, nebudeš pripustený k štátniciam/, no a nakoniec sa to všetko jednoducho vyrieši tak, že si okrem iného kúpiš dotyčného publikáciu.

Problém č. 7: Ako premeniť tlačiareň na pokladničku

Keď už sme mali konečne vybavené, víza, tak som si povedala, že sa zahrám na administratívnu pracovníčku a keďže som si pred časom kúpila novú farbu do tlačiarne, budem sa cítiť dôležito a všetko potrebné vytlačím. Až do momentu, čo mi padla niekoľko centová minca do zásobníka na papier a zrazu som mala po zábave. /Patrím k tým ľuďom čo majú všetko všade, no najviac ma nasralo, že práve deň predtým som vzala z tlačiarne tých pár centov čo sa mi tam povaľovalo…až na ten jeden, očividne/. Ako správna, technicky nezručná žena som sa pokúsila mincu vytiahnuť sama, no nakoniec som tlačiareň zaniesla do opravy. Pán opravár mi povedal, že by to nemal byť problém, že z tlačiarní už vyťahoval kadečo /a to som si myslela aká budem originálna/. Ja som mu tvrdila že tam padla 20 centová minca, no on z tade vytiahol 50 centov. Odporučil nabudúce do tlačiarne hodiť stovku.

Problém č. 8: Keď Vám načasovanie už ale že vôbec nevychádza

V skratke: S priateľom sme robili každý pre inú lodnú spoločnosť. Tento rok by sme chceli už byť konečne spolu, ale… Samozrejme, že sa mu teraz /je streda – v piatok odlietame/ ozvali, či mu môžu v pondelok zavolať cez Skype. Jasné, na Srí Lanke budem odpočítavať časový posun a hľadať luxusnú kaviareň s vysokorýchlostným pripojením na internet !!! Uaaaaaah ! No nemôžete. Tak mu popriali peknú dovolenku, že nech sa teda radšej ozve, keď sa vráti.
Chcem veriť tomu, že sme si zlú karmu vyčerpali, a Srí Lanku si maximálne užijeme !
Pošli ďalej

Leave a Reply

Your email address will not be published.