10 dôvodov prečo vycestovať do Mexika

 

  1. Skvelé miesto pre tých, ktorí naberajú odvahu vycestovať na vlastnú päsť.

Ak chcete letieť do Cancúnu a ostať tam celý čas, nevidím problém. Plus nechápem, prečo by na niečo takéto človek potreboval cestovnú kanceláriu. Vybavím letenku, ubytovanie sadnem na lietadlo a idem. Do Mexika netreba ani víza. Aj keby sa Vám nechcelo cestovať verejnou hromadnou dopravou stále existujú taxíky. Plus ak chcete cestovať po Yucatáne (nebudem hovoriť o zvyšku krajiny lebo som tam nebola), všade sa v pohode dostanete autobusmi, ktoré idú na čas a vybrať si môžete lepšiu alebo horšiu triedu.

 

  1. Zaručene krásne pláže Karibiku.

Či to bol Cancún, Playa del Carmen, Akumal, alebo Tulum, až mi bolo blbé, že hocikam sme prišli, tie pláže boli naozaj nádherné. Azúrovo modrá voda, dlhé piesčité pláže, to sú veci, ktoré nestojí za to opisovať, treba ich rozhodne navštíviť.

Playa delfines – Cancún

 

  1. Raj pre potápačov.

Každý bod na seba viac menej nadväzuje a tak môžem len potvrdiť, že ak vás už nebaví pozerať sa z pláže na tú priezračnú vodu, stačí nasadiť potápačské okuliare a šnorchel a hor sa objavovať. Netreba si prenajímať ani potápačskú výstroj, už pár metrov od brehu sa črtá farebný podmorský svet.

 

  1. O vodné, či suchozemské zvieratá nie je núdza.

Plávať medzi množstvom pestrofarebných rýb, pozorovať, ako sa strácajú v spleti koralov, a zrazu zbadať ako na dne bezstarostne korytnačka prežúva trávu, sem tam prepláva okolo, aby vystrčila hlavu, nadýchla sa a pokračovala v svojom nudnom živote – hej aj toto je možné zažiť, len tak – bez platenia akýmkoľvek agentúram.

Národný park Celestún

 

Jaštery na každom kroku

 

  1. Mayské pyramídy.

Kadejakých pyramíd a ruín je po celej krajine neúrekom, a určite aspoň jedny stoja za navštívenie. Ak by ste si vybrali práve najznámejšie Chichén Itzá, môžete si na check-liste odškrtnúť aj návštevu jedného z novodobých divov sveta.

Tulum = nádherné pláže + pozostatky Mayskej civilizácie
Kukulkánova pyramída

 

  1. Hudba Vás roztancuje na každom rohu.

Hlasná hudba na ulici možno neprekvapí natoľko, ako vstup do prvého „párty busu“ (oni sa tak nevolajú – to som ich tak nazvala ja). Ešte som nevidela, aby mal šofér vedľa seba v uličke obrovský reproduktor, ktorý zabezpečí latinsko-americké rytmy aj pre tých úplne vzadu. A verte mi, vďaka tomu si pôjdete vlastný mexický videoklip – stačí sa iba pozerať z okna. Ak by autobus nedisponoval veľkým reproduktorom, ľahko ho nahradí živá muzika  v podaní staršieho pána s gitarou.

 

  1. V pouličných stánkoch na vás čakajú kadejaké dobroty.

Buritto, quesadilla, nachos, cerveza, tequilla… žeby najpoužívanejšie slovíčka? V stánkoch u domácich si vychutnáte pravé mexické špeciality za neporovnateľné ceny s reštauráciami. Ak sa na jednom mieste budete nachádzať dlhšie, isto sa nájdu stánky, do ktorých sa s radosťou vrátite viackrát.

Išli sme na pivo – objednali sme si pivo a za cenu piva sme dostali plnú misu nachos, rôzne salsy a dokonca rybiu polievku

 

  1. O dôvod viac, prečo sa naučiť španielsky.

Chcela som sa dať do výučby nejakého cudzieho jazyka, no stále sa nevedela, či francúzština alebo španielčina. Po kúpení leteniek do Mexika som si stiahla aplikáciu Duolingo a pilne sa učila nové slovíčka. Úprimne, bol to geniálny nápad – naozaj sa to zíde. S domácimi sme s angličtinou často nepochodili, dokonca v niektorých hoteloch si oni mleli svoje a ja svoje.

Vitajte – Môj dom je tvoj dom

 

  1. Umenie na každom rohu.

Že aj ošarpaná stena sa môže stať dokonalým umením, nás presvedčilo neskutočné množstvo nástenných malieb, pri ktorých sme sa neraz pozastavili. Hneď má človek krásny farebný deň.

 

  1. Nespočetné množstvo podzemných jaskýň.

Jaskýň som už navštívila veľké množstvo, dokonca som do jednej chodila spávať, počas liečenia, no kúpať sa v kryštálovo čistej jaskynnej vode, bola premiéra. Pozorovať stalaktity, stalagmity a stalagnáty z pod hladiny vody, plávať medzi rybkami, a pozerať, kam až v tmavých jaskyniach pod vodou dopadá slnko…dostala som sa až k poslednému a  hlavnému bodu, prečo som si vybrala Mexiko ako cieľovú destináciu.

Cenote Ik Kill neďaleko Mayského mesta Chicén Itzá

 

 

Pošli ďalej

Leave a Reply

Your email address will not be published.