Darceky pre cestovatelov

15 nápadov na (nielen) vianočné darčeky pre cestovateľov pod 20EUR

Obchodné centrá nám už na každom kroku pripomínajú, že Vianoce sú za rohom, tak sme sa rozhodli, že pripravíme prehľad (nielen) praktických darčekov pre tvojich cestujúcich priateľov, ktoré ti nespravia dieru v rozpočte, no zároveň určite potešia. V článku sú aj linky na stránky, kde môžeš všetko rovno nakúpiť z pohodlia domova.

Takže, ak máš sestru, rodičov alebo kamarátov, a s darčekami pre nich si nikdy nevieš rady alebo ich nechávaš na poslednú chvíľu, skús sa inšpirovať našim zoznamom.

Tričko s ktorým sa nestratíš

Cestovateľské tričko s ikonkami

V situáciách, kedy si s angličtinou veľmi nepomôžeš ťa zachrání buď vysoko nepravdepodobná znalosť lokálneho dialektu alebo tričko, ktoré výraz “dohovoriť sa rukami a nohami” povznáša na úplne novú úroveň.

Prejdi na obchod

Zoškrabávacia mapa

Zoškrabávaciu mapu už na internete zazrel určite každý. Ide o “slepú” mapu sveta, z ktorej po kúskoch ako losy ztieraš jednotlivé štáty, ktoré navštíviš. Predávajú sa v pomerne pekných vyhotoveniach, takže v interiéri pekne zapadnú. Nielen doplnok, pre cestovateľa je to rovnako pekná pripomienka toho, kde všade už bol. Ak chceš byť veľmi cool, tak môžeš obdarovať dotyčného aj korkovým globusom, no do 20EUR sa nezmestíš.

Prejdi na obchod 

Tématické hodinky

Náramkové hodinky pre cestovateľov

Pekné, praktické a do dvoch eur! Obrázky napovedia viacej plus fakt, že sestra sa zatiaľ nesťažovala 🙂

Prejdi na obchod

Doplnky pre GoPro

Doplnky a vybavenie pre GoProAk chceš prekvapiť majiteľa akčnej kamery, určite mu kúp sadu držiakov a doplnkov. Kameramana s držiakmi na rôzne časti tela a prepravné prostriedky jednoznačne na nejaký čas zabavíš a ako bonus vaše cestovateľské videá získajú úplne nový rozmer.

Prejdi na obchod

Headphone splitter

Slúchadlá - headphone splitterRozdeľovač na 3.5 jack oceníte najmä v prepravných prostriedkoch, kde by ste si chceli pozrieť film či seriál so svojim parťákom. Jedna obrazovka, spoločný filmový zážitok, plný zvuk a spokojní spolucestujúci, ktorých neotravujete.

Prejdi na obchod

Fotky, fotokniha, fotoalbum, fotoobraz

V čase digitálnej fotografie sú tlačené obrázky skôr výnimočnosť. O to viac poteší ak sa človek k svojim zážitkom môže vrátiť aj inak než len cez obrazovku počítača. A ruku na srdce – ako často si prezeráš staré fotky na harddisku?
Ak si kreatívny a máš trochu času nazvyš, tak fotoknihou zaručene nič nepokazíš. Práve naopak. A garantujem, že z nej nebude mať radosť len generácia, pre ktorú boli hrubé fotoalbumy samozrejmosťou. A zážitky sa vždy rozprávajú lepšie ak k nim máte aj vizuálne pomôcky. U mňa to funguje!

DM robí jedny z najlacnejších kníh, no odporúčam sledovať i akcie spoločnosti Saal Digital – mne sa podarilo spraviť si knižku v rámci proma zdarma.

Štítok na batožinu

Štítok na batožinuMať oštítkovaný batoh ti síce nezaručí, že sa po ceste niekde nestratí, ale jednoznačne môže napomôcť k jeho promptnému navráteniu správnemu majiteľovi. Okrem toho menovka s adresou už dávno nemusí byť nudný štvorec plný textu. Vybrať sa dá z nespočetného množstva farieb, tvarov i prevedení.

Prejdi na obchod

Adaptér na elektrické zásuvky

Adaptér na zásuvkyKto cestuje po svete, ten vie, že konverzia pre elektronické zariadenie je jedna z hlavných položiek vašej batožiny. A tiež jedna z tých, ktoré sa často zabúdajú pribaliť. Čo tak obdarovať tvojho blízkeho minimalistickým setom, ktorý pokryje doslova celý svet?

Prejdi na obchod

Uterák z mikrovlákna

Uterák z mikrovláknaTento uterák ocenia tí, čo cestujú naľahko a snažia sa minimalizovať všetko, čo si zbalia. Hlavne pri cestovaní len s príručnou batožinou, či pri niekoľko týždňovom backpackovaní.

Prejdi na obchod

 Lekárnička

LekárničkaČi už cestuješ autom, lietadlom alebo loďou, taká lekárnička nie je nikdy na škodu, aj keď by z nej človek mal využívať väčšinu času len nožničky a leukoplast.

Prejdi na obchod

Cestovný denník

Cestovný denníkPovedzme si to na rovinu – laptop, nech je akýkoľvek malý, nie je zrovna niečím, čo nutne musí zaberať priestor v už tak dosť nakomprimovanej batožine. Za to taký denník obalený v koži by ti okrem najväčších hipsterov závidel i sám Indiana Jones. Hmotný artefakt, ktorý bude navždy uchovávať dojmy z ciest a zaručene sa k nemu budeš vraciať častejšie než k fotkám a textom niekde v cloude. Tento konkrétny s linkom dole vysoko odporúčam – predajca vie do kože vypáliť aj iniciály a s dodaným príslušenstvom si ho môžeš ešte viac personalizovať.

Prejdi na obchod

Obal na kufor

Obal na kuforPoznáš to – stojíš pri páse s batožinou a modlíš sa aby tvoj kufor prišiel naspäť celý. Obalenie kufra fóliou na letisku stojí zbytočné peniaze, nehovoriac o dopade na životné prostredie. Znovupoužiteľný tématický obal na kufor plní nielen estetickú ale aj praktickú funkciu.

Prejdi na obchod

Cestovný vankúš

Cestovný vankúšPri výbere vankúša by som odporúčala opatrnosť, hlavne pri výbere veľkosti. Ak chceš kúpiť vankúš pre niekoho, kto cestuje často, ale balí sa minimalisticky určite ho poteší nafukovací vankúš – keď ho nepotrebuješ, zaberie minimum priestoru a jeho veľkosť si môžeš kedykoľvek prispôsobiť. Vankúše s guličkovou náplňou sú na môj vkus až priveľké. Môj vankúš má podivný tvar, no nedám na neho dopustiť. Hlavnou výhodou je možnosť oprať vrchnú časť, nakoľko precestoval už množstvo špinavých miest 😀 Časť s náplňou je tak isto na zips a doplnila som pár kúskov sušenej levandule – ževraj sa pri nej lepšie spí a chrobáky ju nemajú rady.

Prejdi na obchod

Obal na cestovný pas

Obal na cestovný pasMusím uznať, že taká malá blbosť a ako veľmi ma to potešilo. Za prvé, nemusím stresovať, že zničím obal pasu, ktorý mám hodený v kabelke viac než často. Nakoľko som stará škola a bez vytlačenej letenky sa nepohnem, pekne si ju zloženú vložím do pasu a praktická gumička zabezpečí, že mi z neho nevypadne. Keď prídem ku kontrole všetky doklady mám prakticky po ruke. Vďaka malým vnútorným priečinkom som si spravila slušnú zbierku cestovných lístkov – oplatí sa hlavne ak ich máte zozbierať a niekto (v tom najlepšom prípade napríklad zamestnávateľ) vám ich preplatí.

Prejdi na obchod

Kniha alebo čítačka

Či už ide o praktického cestovného sprievodcu, rady na lacné cestovanie, alebo vtipný cestopis, knihou v žiadnej oblasti nikdy nič nepokazíš. Na druhej strane, ak sa niekto chystá na dovolenku naozaj si oddýchnuť, určite nájde v kufri miesto aj na spoločníka v podobe knihy.
No a tých, ktorí čítajú často alebo sa len nevedia rozhodnúť, ktorý titul si zbaliť, určite potešíš elektronickou čitačkou kníh, ktorá vydrží celú dovolenku a zmestí sa do nej pokojne celá knižnica.

Prejdi na obchod

 

Pošli ďalej

Leave a Reply

Your email address will not be published.